Deftere yazın

 
 
 
 
 
 
 
 
(*) ile işaretlenmiş alanların doldurulması zorunludur .
E- posta adresiniz yayınlanmayacaktır.
Güvenlik nedenleriyle ip adresiniz kaydedilmektedir.
Notunuz kontrol edildikten sonra yayınlanacaktır.
Düzenleme, silme ya da yayınlamama hakkımız saklıdır.
52 entries.
Elif wrote on 5 Mayıs 2009 at 02:00:
Yeni Kitabınız Uğur Bey, yeni bir kitap daha yazdığınızı öğrendim. Önceki kitaplarınızın başarısını bilen eski bir öğrenciniz olarak, bu kitabınızın ne boyutta olabileceğini tahmin bile edemiyorum. Yıllardır beyin, hafıza ve öğrenme tekniklerini önemseyen ve bu tekniklere göre ders kitapları yazan biri olduğunuza göre bu kitap artık çok özel oluyordur. Bittiğinde kısmet olursa bir tane edinmek isterim. Size sağlıklı ve uzun ömür diler, ellerinizden öperim.
Esra Eser wrote on 4 Mayıs 2009 at 02:00:
Eğitiminizin ve kitaplarınızın Geçerliliği Sevgili Hocam sizin bu kitaplarınızın bence milli eğitim okullarında okutulması gerekir. O kadar süre okullarda hep aynı düzen ve hep aynı başarısızlık devam ediyor. Sizin sisteme geçilse en azından öğrenmek isteyen bütün çocuklar öğrenebilir. Bu var olan şekilde öğrenmek isteyenlerin öğrenemediği gibi hiç öğrenme hevesi de çocuklarda oluşmuyor. Her ders için öğretmen tutuluyoruz İngilizce için de peki özel öğretmen ne yapıyor, sizin sistemi taklit eden bir ders yapmaya çalışıyor.(tabii imkanları varsa yoksa okuldakini tekrarlıyor) Baştan sizin sistem uygulansa hiç sıkıntı olmayayacak bence. Sevgiyle kalın ESER
Metin Yalcin wrote on 3 Mayıs 2009 at 02:00:
Sevgi ve Saygi Degerli hocam, size sevgi ve saygilarimi sunuyorum. Benim ve ulke insanlari icin yaptiklariniza cok ama cok tesekkur ederim. umarim zahmetlerinizin karsiligini gorursunuz. Beni hatirlayamaya bilirsiniz. Ben yillar once ulke disinda egitim alabilmek icin sizden ingilizce ogrenmistim sayenizde her zorlugu astim. Ellerinizden operim.
Ziyaretçi wrote on 28 Nisan 2009 at 02:00:
VİDEOLAR Sayfanızda yer alan videolardan çok yaralanıyorum teşekkür ederim. Önceleri çok hızlı geçiyor diye düşünmüştüm daha sonra istenirse durdurup tekrar devam edebileceğimi gördüm. Ancak sesli olsaydı daha iyi olurdu diye düşünüyorum. belki ilerde seslisini de yaparsınız. Genelde kursların sayfaları sizinki gibi değil. Diğer sayfaları da dikkatle inceledim bana bayağı faydalı oldu. özellikle altın öğütler bölümü İngilizce konuşmaktan çekincemi tekrar gözden geçirmemi sağladı. Saygılarımı sunarım.
Levent Yıldız wrote on 14 Nisan 2009 at 02:00:
Doğrugüven-Doğru sistem İngilizce öğrenmek konusunda çoğu kimsenin yaşadıklarını bende yaşadım.Gitmiş olduğum diğer kurslarda ilerleme kaydedemiyordum.Arkadaşımın tavsiyesiyle değerli hocam Uğur Doğrugüven ve Mustafa Bey'le tanıştım.O günden sonra her şey kendiliğinden çözüldü.Yabancı dilin nasıl öğretileceğini,neden öğrenemediğimi ve eksiklerimi fark ettim.İngilizceyi İngilizce olarak değil de,Türkçe anlatımla da daha iyi bir şekilde öğrenilebilineceği dil öğrenmenin sanılanın aksine çok zor olmadığını bu sistemle yeterince çalışarak başarıya ulaşılacağını gördüm. Benden dil eğitimimde ve diğer konularda yardımlarını esirgemeyen değerli hocam Uğur DOĞRUGÜVEN'e ve Mustafa Bey'e teşekkür ediyorum.
Neriman wrote on 7 Nisan 2009 at 02:00:
İngilizce kursu Türkiye'de ingilizce kurslarına gidip de İngilizce öğrenebilen çok azdır. Öğrenebilen derken okuma, yazma özellikle konuşma ve anlama yeteneğini kastediyorum. Sizin eğitim sisteminizi ve kitaplarınızı görünce önce çok şaşırdım. Bize yıllarca İngilizce İngilizce olarak öğrenilir dendiğinden Türkçe açıklamalar ve Türkçe cümle çevirileri bana yanliş bir uygulama gibi geldi. Sonra sizlerle konuşunca anladım ki İngiliz'ler kendi kitaplarını satabilmek ve kendi vatandaşlarına 3. dünya dedikleri ülkelerde iş imkanı sağlamak için bu söylevi bize benimsetmişler. Peki bu iş İngiltere de veya ABD de nasıl oluyor orada insanlar öğrenemiyor mu sorusu kafa takıldı. Oraya gidip İngilizce öğrenmiş bir çok insan tanıyorum ben dedim. Bana hak verdiniz ama ne kadar sürede ve ne kadar emekle benim beğendiğim seviyeye geldiklerini hesap edince çok masraflı olduğu ortaya çıktı. Hele belirli bir altyapı olmadan bu işe kalkanların para, emek ve zaman harcamaları daha da fazlalaşıyor. Hayatımda bazı karalarım bana yaşam tarzımı bile değiştirecek boyutta olmuştur. Bunlardan biri de sizinle eğitime başlama kararım oldu. Şimdi hiç İngiltereye gitmeden sizlerin eğitim sisteminizden faydalanarak İngilizce öğrendim. O hayranlıkla dinlediğim insanlarla İngilizce sohbet ediyorum. İş hayatımı da İngilizce sürdürüyorum. Bütün dünyayla yazışıyor ve alış veriş yapabiliyorum. Size çok teşekkür ederim. Başta benim gibi düşünenlere gelince Söyleyeceğim şu: İngilizce'yi İngilizce olarak öğretmeye çalışan kurum ve sistemler bile yabancılara Türkçe öğretmek için İngilizce açıklamalı kitaplar kullanıyorlar. Acaba neden?
Ekenel wrote on 27 Mart 2009 at 02:00:
teşekkürler İngilizce bir zamanlar benim içinde asla çözemediğim bilmece gibiydi .İngilizceyi ingilizce öğrenmek gibi mantık dışı sistemler Turkiye'de ne yazıkki çok yaygın .Dilin mantıgını anlamadan ezbere kalıplar uzerine kurulan bu sistemlerde dil öğrenmek bihayli karışık ve zor ;ayrıca sistemler ezbere dayandıgı ve gramer bölümleri birbirinden kopuk oldugundan çok kolay unutuluyor. Ugur dogruguven sistemiyle 3 yıl önce tanıştım beynimdeki birbirinden kopuk onlarca bilgi birleşti ve ingilizcenin olmazsa olmazları bu sistem sayesinde oturdu .Kelimeleri cümlelerde tekrarlarla ve örnekleklerle beyne kazıdığından kalıcı bir öğretim sağlıyor Ticari kurumlarda bulamayacagınız ilgi ve sevecenlikle ingilizceyi tam anlamıyla bu kurumda öğrendim .Kendilerine çok teşekkür eder ingilizce ögrenmek isteyen herkese bu kurumu tavsiye ederim Batuhan Ekenel
SEVDA KOÇTAŞ wrote on 14 Mart 2009 at 02:00:
UĞUR DOĞRUGÜVEN KİMDİR? Kendileriyle ve sistemiyle yıllar önce tanışmıştım...ve tanışma öncesine kadar da onlarca dil kursu tanıdığımı da belirtmeliyim...Birsürü sistem, öğretmen sonrası Doğrugüveni tanımamla , herşey inanılmaz kolaylaştı...Kendileri hatırlamazlar ama ben hiç unutmadım ne eğitim sistemini ne de ticari kaygıdan uzak, inanılmaz dürüst, içten ve yapıcı tarzlarını... Çok memnun kaldığım için de benimle beraber birçok arkadaşım da kursa gelmişti o dönem. Hepsinin ortak düşünceside benimle aynıydı...Sevgili Ugur hocam, sizi hiç unutmadım, öğretmenlerinizi de hiç ... SONSUZ SAYGI VE SEVGİLERİMLE O GÜZEL ELLERİNİZDEN ÖPÜYOR, SAĞLIĞINIZA DUALAR EDİYORUM... İYİ Kİ SİZİ TANIDIM, İYİ Kİ TEKRAR SİZİ BULDUM... EN YAKIN ZAMANDA GÖRÜŞMEK ÜMİDİYLE, SAYGI VE SEVGİLERİMLE,
Erhan ÖZDENOĞLU wrote on 9 Mart 2009 at 02:00:
Tarif ve teşekkür. Mustafa Bey'i ve bu eğitim kurumunu tanıdığıma gerçekten çok memnunum. Büyük emek ve birikim sonucu oluşturulmuş bir sistem,anlaşılması en kolay hale getirilerek kendi dilimizde öğretime sunulmuş.Böylece öğrendiğimiz herşeyi gerekçeleriyle öğrenmiş ve kalıcı bilgi elde etmiş oluyoruz.Memnuniyetimin göstergesi olarak ben,eşim ve kızımla birlikte bu eğitimi almaktayız.Özellikle Mustafa Bey'in ve Eşi'nin eğitimi gönüllerini katarak vermeleri bizlerde tesir ve kalıcılık bakımından etkisini iki kat artırıyor.Gerçekten öğrenmek isteyenlerin zaman ve bedellerinin tam kaşılığını alacaklarına yürekten inanıyorum. Tabiki eğitim belirli bir sürec alıyor. Bu sürecin değişkenliği bizim gayret ve çabalarımızla doğru orantılı oluyor. Eksiklik oluştuğunda kendimde olduğunu görüyor ve yaşıyorum. Sistemde şahsım adına eksiklik göremedim. Sistem kurucusu olan Uğur DOĞRUGÜVEN Bey'e kazandırdığı bu hizmetlerden dolayı teşekkür eder ve saygılarımı sunarım. Uğur Bey'i ve sistemini layıkıyla temsil eden Mustafa Bey'e eğitimciliğinden ve adamlılğından ötürü özellikle teşekkür ederim. Erhan ÖZDENOĞLU Mimar
Neşe Özyürek wrote on 8 Mart 2009 at 02:00:
Merhaba Hiçbirşey bilmeyerek gelmedim belki Uğur Doğrugüven kursuna ama yine de ne bilip ne bilmediğimi bilmiyordum galiba. Bildiklerim de öylesine dağınık(mış) ki. Benim için bir yapboz yapmaya çalışmak gibi oldu. Karmakarışık duran parçaların biraraya gelip resmin yavaş yavaş şekillendiğini, ortaya çıktığını düşünüyorum. Tabi bir de aslında ne kadar çok eksik parça olduğunu farkediyorum. Öğrenmenin sonu yok, o resim hiç bir zaman tam anlamıyla bitmeyecek, her zaman üstüne ekleyebileceğiniz ayrıntılar olacak belki ama en azından resmin bütününü görebilmek için eğitimim devam ediyor. Bütün bu süreçte bana yardımcı olmuş ve halen olan hocalarıma da emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum.